הבטחת – תקיים!

הבטחת – תקיים!

מהי הבטחת המותג שלך?

לפני שנוכל לענות על כך, ננסה להבין מהי בדיוק הבטחת מותג. הבטחת מותג נותנת מענה לצרכים הפסיכולוגיים של צרכנים מעבר לרמה הפשוטה והפונקצינאלית, כלומר אם אתה מבטיח משהו שהצרכן באמת צריך, משהו שפותר בעיה, מקדם, מפנק… יש סיכוי שהוא יתעניין בך. עד כמה שזה נשמע בלתי סביר, רוב החברות לא ממש יודעות מה הן מבטיחות ללקוחות שלהן. גם כאשר יש להן יעדים ברורים ויתרונות ידועים.

איך נוכל להגדיר מהי הבטחת המותג שלנו?

אפשר להתחיל להשלים את החסר: כאשר אתה…………. תוכל………….., מילוי החלק הראשון הוא פשוט יחסית למשל: כאשר אתה אוכל 100% חומוס… כאשר אתה קונה מכונית BMV… כאשר אתה עובד עם סטודיו אורית חן צדוק… וכו‘ לענות על ההמשך יכול להיות קצת יותר מסובך. בחלק הזה אתה צריך להסביר בעצם מה אתה נותן. אתה צריך לסכם בפשטות את היתרון החשוב ביותר של המוצר או השרות שלך. החלק הזה יכול להיות מוחשי או רגשי, יתרון פשוט או אמירה רחבה יותר. בכל מקרה החלק הזה חייב להיות אמיתי ולא סיסמה ריקה מתוכן. למשל: כאשר אתה אוכל 100% חומוס יכין – אתה אוכל מזון בריא, טבעי וטעים. כאשר אתה קונה מכונית BMV אתה נהנה מביצועים ייחודיים ומחוויית נהיגה אחרת. כאשר אתה עובד עם סטודיו אורית חן צדוק, אתה יכול להיות בטוח שתקבל עבודה מקצועית, איכותית ומעמיקה שתקדם את המכירות שלך.

שאלה פשוטה אחת יכולה עדיין להשאר בתודעת הלקוחות שלך: ”למה?“ והתשובה לשאלה זו היא, ”כי“. זוהי כמובן לא התשובה כולה אבל היא בהחלט המילה הראשונה שלה… החלק השלישי והאחרון המתייחס להבטחת המותג (הנקרא ”התמיכה בהבטחת המותג“) כולל הצהרות התומכות בהבטחה שלך. למשל: כאשר אתה אוכל 100% חומוס יכין – אתה אוכל מזון בריא, טבעי וטעים – כי הכינו אותו מגרגירי חומוס שנטחנו ובושלו בקפידה, הוא אינו מכיל חומר משמר ומאפשר לך להכין חומוס בדיוק בטעם שלך. כאשר אתה קונה מכונית BMV – אתה נהנה מביצועים ייחודיים ומחוויית נהיגה אחרת. ה-X1 28i החדש למשל מאיץ ל-100 קמ"ש בתוך 6.1 שניות. המותג זכה במקום ראשון בתחרות ה Kelley Blue Book) KBB) הנחשבת בשתי קטגוריות: המותג בעל הביצועים הטובים ביותר והמותג הכי מגניב. כאשר אתה עובד עם סטודיו אורית חן צדוק, אתה יכול להיות בטוח שתקבל עבודה מקצועית, איכותית ומעמיקה שתקדם את המכירות שלך. עלייה של 30% במחזור המכירות של סירופים דיאטתיים יכין נרשמה לאחרונה לאחר מיתוג מחדש שבוצע לסירופים בסטודיו.

הצהרת תמיכה

הצהרות התמיכה עשויות להשתנות לעיתים קרובות ולהתאים את עצמן למציאות ולכן חשוב ביותר לענות בצורה ברורה וחד משמעית על שתי השאלות הראשונות.

לעמוד מאחורי ההבטחה

כאשר מבטיחים לנו משהו, אנו מצפים לקבל אותו. וכמו בחיים, מותג שאינו מקיים את הבטחותיו לא יזכה לאמון לאורך זמן. הבטחת המותג שלנו חייבת להיות אחראית ואמינה והיא למעשה ליבת המותג.